Lademoen Kirke, bygd i 1905.
Basert på Fuller's 1845 (maltprofilen er litt tilpasset etter tilgjengelige malttyper, humleprofil er 100% stjelt, OG og IBU (og dermed BU/GU-forhold) er så godt som identisk. Gjæret med S-04, estimerer litt høyere FG og derfor litt lavere ABV enn 1845. Vannprofil er litt gjetning, men med mål om å få til noe som smaker unektelig "engelsk".
1845 modnes i 100 dager før den slippes. Litt usikker på lagringstemperatur, men mener å ha lest at Fuller's modner noen øl rundt 10 grader på bryggeriet etter tapping (var det Old Winter Ale?).
Casks "modner" vel også typisk ofte ved rundt 10 grader i puben et par dager etter ankomst i England, så dette kan vel ikke være helt feil temperatur (og kanskje forhåpentligvis mer riktig enn "kontinental" lagertemperatur på 0-2 grader).